Obraz algorytmiczny: Dodawanie

Twórca interaktywnych treści

Cześć! Nazywam się Arkadiusz Rataj. Jestem artystą i twórcą interaktywnych treści z pasją łączenia sztuki z technologią. Zajmuje się m.in. malarstwem i muzyką, wykorzystując do tego technologiczne narzędzia jako fundament pracy twórczej.

Moją misją jest poszukiwanie harmonii między sztuką i technologią, podobnie jak artyści renesansowi, widząc w nich pokrewieństwo. Wierzę, że obie te sfery mogą współpracować, by rozwijać nas emocjonalnie i duchowo.

Sztuka to nie jedyna moja pasja. Świadczę też kompleksowe usługi w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych dla branży kreatywnej. Pomagam firmom rozbudować tożsamość marki o interaktywne innowacje, aby zwiększyć zaangażowanie odbiorców i budować silniejsze relacje z marką.

Przykładem takiej współpracy jest projekt „Maszyna Smaków„, który wykonałem dla marki Glenfiddich. Wspieram również artystów, przenosząc ich prace w nowy wymiar artystycznej ekspresji, jak w przypadku wirtualnej wystawy „Capture the Future(s): OUR BIO-TECH PLANET„.

Moje prace artystyczne zostały w 2023 roku uhonorowane w konkursie Digital Ars, zdobywając dwa pierwsze miejsca oraz nagrodę publiczności. Jestem również laureatem konkursu „Where Next? Kreatorzy Zmian”. Zapraszam Cię do współpracy, bo razem możemy dodać kreatywny powiew innowacji do Twojego projektu i zbudować trwałą więź z Twoją marką oraz odbiorcami.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Nagrody

  • 2023: laureat konkursu „Where Next? Kreatorzy Zmian” organizowanego przez markę Glenfiddich;
  • 2023: zdobywca dwóch pierwszych miejsc oraz nagrody publiczności w konkursie „Digital Ars„, realizowanym w ramach festiwalu „Digital Festival” w Warszawie;

Prelekcje i wystąpienia

Wystawy indywidualne

  • 6-7.2020: „Malarstwo algorytmiczne”, Galeria Sztuki Współczesnej, Ostrów Wielkopolski;
  • 9-10.2019: „Od cyfry do malarstwa”, Galeria OFF-FRAME, Kraków;